Dana 22. septembra 2011. godine  sa početkom u 20 h, u čitaonici Narodne knjižnice Grad u ulici od puča 6, Dubrovnik,  održana je  promocija  knjige poezije Tajanstva pjesnikinje Maje Perfiljeve i novijih izdanja NIP Gospe od škrpjela iz Perasta  u sklopu projekta Dubrovnik i Kotor – Gradovi i knjige u organizaciji Dubrovačkih knjžnica i JU Kulturnog centra Nikola Đurković – Gradske biblioteke i čitaonice Kotor.

Promocija  knjige poezije Tajanstva pjesnikinje Maje Perfiljeve i novijih izdanja NIP Gospe od škrpjela iz Perasta je peta od šest promocija koje su predviđene projektom, a koje uključuju prezentacije izdanja Dubrovačkih knjižnica, Matice Hrvatske i hrvatskih izdavača u Kotoru i na Cetinju i prezentacije bokeljskih izdavača i autora u Dubrovniku.

Na promociji su  učestvovali:Vesna Čučuć, ravnateljica Dubrovačkih knjižnica, don Srećko Majić, župnik Perasta, Miomir Maroš, urednik i voditelj na RTCG i pjesnikinja Maja Perfiljeva. U muzičkom dijelu programa učestvovali su  Martina Lukšić, profesorica trombona i trube i maestro Đelo Jusić.

Don Srećko Majić predstavio je NIP Gospa od škrpjela, izdavačku kuću koja je za petnaest godina postojanja objavila pedeset izdanja različite tematike: istorijske, duhovne, hagiografske, filozofske. Takođe su objavljivane i knjige poezije i reprinti.

Don Srećko je predstavio tri izdanja : Zvijezda mora don Nika Lukovića,Kulturna povijest grada Perasta dubrovačkog biskupa P. Butorca i Pustinjak, prorok i mistik Davida Torkingtona u prevodu sestre Dubravke Raffaelli.

Miomir Maroš je govorio o poeziji Maje Perfiljeve ističući iskenost i duboku emociju koju prepoznaje u njenim stihovima. Osvrnuo se i na zanimljivu činjenica koja se tiče jedne od njenih najpoznatijih pjesama ''Boklejsku noć''. Naime, pjesnikinja je ovu pjesmu napisala inspirisana sestrinim doživljajem Bokeljske noći, da bi sama prisustvovala jednoj tek dvadeset godina nakon nastanka pjesme.

Maja Perfiljeva je zatim recitovala svoju poeziju počev od zavičajne pa do ljubavne poezije: Ima jedna zemlja sasvim mala ( za ovu pjesmu je dobila prvu nagradu u životu u zagrebačkoj gimanaziji), Kolana,  Moja zemljo, Bokeljska noć, Da sam ja netko, Nije nam bilo suđeno, Nemam te, Balada o strahu, Pjesma za Vedrana, Sanjam ...

Martina Lukšić je izvela kompozicije Bokeljska noć i Sanjam, dok je u pratnji maestra Đela Jusića izvela kompoziciju Nemam te.

Promociji su prisustvovali brojni ljubitelji pisane riječi iz Dubrovnika i Kotora. Sledeća, ujedno i poslednja promocija u okviru ove aktivnosti, održaće se krajem oktobra u Kotoru gdje ćemo predstaviti Dubrovački misal u izdanju Dubrovačkih knjižnica.