Knjiga5

U organizaciji Gradske biblioteke / Kulturnog centra Nikola Đurković 4. marta 2016. godine u 17 sati biće održana peta od planiranih osam edukativno-kreativnih radionica objedinjenih naslovom Knjiga bez tajni - pravimo knjiguOvog petka polaznici radionice družiće se sa književnicom Draganom Kršenković - Brković, čija je knjiga bajki Duh Mahnitog jezera  2011. godine dobila njemačku nagrade White Ravens. Od 2008. do 2016. godine autorka je više puta nominovana za Astrid Lindgren Memoral Award, najveću književnu nagradu u stvaralaštvu za djecu u svijetu, koju dodjeljuje Vlada Švedske. Podsjećamo, radionice su namijenjene djeci uzrasta od drugog do petog razreda osnovne škole.