Nacionalna biblioteka

U cilju popularizacije knjige, čitanja i biblioteka, ali i popunjavanja Fondova Gradske biblioteke i čitaonice Kotor, posebno Zavičajne zbirke Nacionalna biblioteka Đurđe Crnojević sa Cetinja poklonila je našoj biblioteci preko 60 naslova iz Fonda multiplikata i Fonda Izdanja Nacionalne biblioteke.

Vašoj pažnji preporučujemo:

Pavao, Butorac: Opatija Sv. Jurija kod Perasta, Perast : Gospa od Škpjela, 1999 (Cetinje : Cicero)

Rakočević, Bogić: Uvid: eseji i kritike, Cetinje : Dignitas, 2007 (Cetinje : IVPE)

Komar, Goran: Boka Kotorska, Herceg Novi : Društvo za arhive i povjesnicu hercegnovsku, 2009 (Igalo : Biro konto)

Radojević, Danilo: Studije o Njegošu, Podgorica : Institut za crnogorski jezik i književnost, 2011 (Podgorica : Grafo Bale)

Petrarka i Petrarkizam u slavenskim zemljama, 1974.

Čelebić, Bosiljka: Gostoprimstvo u Crnoj Gori, Podgorica : Oktoih, 2001 (Podgorica : Grafo-Crna Gora)

Kristal, Dejvid: Internetska lingvistika, Podgorica : Institut za crnogorski jezik i književnost, 2012 (Podgorica : Grafo Bale)

Kilibarda, Novak: Usmena književnost epska mjera istorije,  Podgorica : Univerzitet Crne Gore, 1998 (Trebinje : "Trebinje")

Plovidba kapetana Iva Visina oko svijeta, Kotor : Pomorski muzej Crne Gore, 2009 (Herceg Novi : Biro konto)