Seminar za bibliotekare ,,Inovativnost u bibliotekama: od Storytellinga do Storydoinga, digitalni marketing za biblioteke − zagovaranje novih praksi’’ su organizovali Kulturni centar ,,Nikola Đurković’’ Kotor, Gradska biblioteka i čitaonica i Pomorski muzej Crne Gore Kotor 24. oktobra 2024. godine u Galeriji Pomorskog muzeja Crne Gore. Seminar su pohađali bibliotekari narodnih biblioteka iz Ulcinja, Bara,Cetinja, Herceg Novog, Bara, Budve i Kotora, Biblioteke Pomorskog muzeja Crne Gore Kotor, Biblioteke OJU ,,Muzeji’’ Kotor, Biblioteke Pomorskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i predstavnici osnovnih škola iz Risna, Radanovića i Kotora. Prisustvove su i predstavnice Nacionalne biblioteke Crne Gore ,,Đurđe Crnojević’’ sa Cetinja zamjenica direktorice Slavica Glendža i Dragana Mirković. Učesnike su u ime organizatora pozdravile viša bibliotekarka Danijela Nikčević i bibliotekarska savjetnica Jasmina Bajo.
Cilj seminara je podizanje svijesti polaznika o ulozi bibliotekara kao ključnih aktera u brzom prihvatanju inovacija, njihovoj implementaciji i dobrobiti za cjelokupnu lokalnu zajednicu, ka stvaranju uloge biblioteka kao primarno dominantnih ustanova jakog civilnog društva. Seminar bi trebalo da omogući bibliotekarima da, zahvaljujući informacijama o primjerima dobre prakse i povezivanjem sa kolegama, rade na razvijanju svojih znanja iz oblasti liderstva, novih tehnologija i projektnog menadžmenta, te da zahvaljujući razvoju novih ideja i programa rade na jačem uspostavljanju biblioteka kao socijalno i društveno odgovornih ustanova. Pored unapređenja znanja i obuke iz klasičnih strukovnih vještina, rad se bazirao na osnaživanju i stvaranju jače pozitivne uloge biblioteka, daljem razvoju slobodnog pristupa znanju, kulturi, informacijama i jačanju kapaciteta za učestvovanje u slobodnom njegovanju i razvijanju kulture i obrazovanja.
Seminar je vodila diplomirani bibliotekar savjetnijk Beba Stanković iz Sektora za zajedničke programe – međunarodna saradnja u Narodnoj biblioteci Srbije . Po obrazovanju je diplomirana filozofkinja. Bila je šesnaest godina direktorka Narodne biblioteke u Požarevcu i organizatorka kulturnih događaja u bbiblioteci. Članica je: Stalnog komiteta IFLA Sekcije za marketing i menadžment, 2023 – 2027, Naučnog odbora međunarodne konferencije QQML, CENL ( The Conference of European National Librarians) The Equality, Diversion and Inclusion (EDI) Network Group, Naučnog odbora međunarodne konferencije Western Balkans Information and Media Literacy Conference WBIMLC. Potpredsednica Bibliotekarskog društva Srbije je bila u periodu od 2010. do 2015. godine.Bila je rukovodeća Specijalne interesne IFLA grupe "Žene, bibliotekarstvo, informacije", učesnica 8 svjetskih IFLA kongresa, dvogodišnjeg INELI Balkans projekta. Učestvovala i izlalgala svoje radova na bibliotečkim konferencijama u Geteborgu, Portoriku, Helsinkiju, Lionu, Amsterdamu, Kejptaunu, Pretoriji, Singapuru, Atini, Čikagu, Kolambusu, Vašingtonu, Briselu, Šardži, Iraklionu, Roterdamu, kao i regionalnim konferencijama Maribor, Sarajevo, Cetinje, Trebinje, Bihać. Dobitnica je nagrade ,,Đura Daničić'' za 2015. godinu, koju dodjeljuje Zajednica matičnih biblioteka Srbije i nacionalne nagrade ,,Janko Šafarik’’ za 2022. godinu, koju dodjeljuje Narodna biblioteka Srbije za ukupan doprinos bibliotekarstvu.