Fakultet za pomorstvo u Kotoru i Pomorska biblioteka tokom 2013. godine obilježavaju značajan jubilej 200-godišnjicu ujedinjenja Crne Gore i Boke s obzirom na činjenicu da se čin ujedinjenja odigrao upravo u prostoru u kojem se već 25 godina, zahvaljujući donaciji brodovlasnika Boža Dabinovića, nalazi Pomorska biblioteka (Zgrada Centralne komisije u Dobroti). Tim povodom, a u saradnji sa Školom za osnovno i srednje muzičko obrazovanje „Vida Matjan“ i Pomorskim muzejom Crne Gore u Kotoru, Pomorska biblioteka u Koncertnoj dvorani Muzičke škole, dana 4. juna 2013. godine (utorak) sa početkom u 20,00 sati organizuje:

DONATORSKI KONCERT ZA POMORSKU BIBLIOTEKU U KOTORU

SUSANNE EPPLE, sopranistkinje (Florida, USA)

klavirska pratnja: Aleksej Molčanov

U uvodnom dijelu nastupaju: Milica Zdravković, Aleksandra Dobriša, Milica Lalošević, Tijana Blečić, sopranistkinje i profesorke Muzičke škole u Kotoru)

Susane Epple je muzičko obrazovanje stekla u Austriji, da bi nakon preseljenja u SAD školovala svoj raskošan lirski sopran (lirico spinto) kod poznatih operskih umjetnika Maria Laurentija i Rosalie Maresca. Nastupala je u Sunstate Opera i Suncoast Opera.  Živi i radi u Floridi, SAD.

Koncert je dobrotvorne prirode, čime umjetnica iz daleke Floride, i ostali učesnici, daju doprinos prikupljanju sredstava za popravke na zgradi Pomorske biblioteke.

Simeon Damevski, makedonski producent, glumac i režiser, ko-kreator filma „Prije kiše“ nominovanog za Oskara, je pripremio scenografiju za ovaj događaj.

Očekujemo da ćete kupovinom ulaznice (5 eura), ali i većim iznosima donacijama, pomoći obnovu kulturno-istorijskog kompleksa Pomorske biblioteke.

Za sve one koji su voljni donirati, u ulaznom holu Koncertne dvorane biće postavljene odgovarajuće kutije. Donacije je moguce uplatiti i direktno na žiro-račun br. 510-0-40, koji je otvoren za ove svrhe kod Crnogorske komercijalne banke (CKB), s naznakom „za Pomorsku biblioteku u Kotoru“. Za eventualne dodatne informacije i detalje vezane za Donatorski koncert možete se obratiti Ruži Danilović, upravnici Pomorske biblioteke, putem tel. ++382 32 330 979; Mob. 067 618 001; E-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.">Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli..

Svečani koktel nakon koncerta biće upriličen na terasi Pomorskog muzeja u Kotoru. Biće nam zadovoljstvo da nam se pridružite.