Poštovana djeco,

Srećan vam Međunarodni dan dječije knjige, koji se obilježava 2. aprila svake godine, sa ciljem da se promoviše dječija književnost i razvija ljubav prema čitanju kod djece! Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Kristijana Andersena – 2. aprila. Djelo Hansa Kristijana Andersena u svjetskoj baštini bajki zauzima centralno mjesto.

Ovaj dan smo uvijek osmišljavali organizovanjem književnih večeri i brojnih radionica. Danas će svojim drugarima prvo najmlađi članovi naše biblioteke: Marković Divna, Marković Helena, Nemanja Spremo, Zlata Marković, Jovana Božinović, Nemanja Božinović, Andrea Lompar, Kristina Lompar, Bogdan Bulajić, Stevan Bajo, Bogdan Petrović, Aneta Apolonio Kocka, Bogdan Vuković, Ema Pajović i Lea Pajović predložiti omiljene knjige za čitanje. Njihove predloge pogledajte u sljedećem videu:

Međunarodni dan dječije knjige - video

Nakon naših malih drugara svoje omiljene knjige iz djetinstva i omiljene književne junake preporučuju vam naši sugrađani i prijatelji Biblioteke! Oni vas pozivaju da čitate knjige, učlanite se i redovno dolazite u Gradsku biblioteku i čitaonicu Kotor na Pjaci od Kina. Čekamo vas!

Aleksandar Kaluđerović, filmski i televizijski producent, vam preporučuje:

Aleksandar Kaluđerović-video

Naša sugrađanka i prijateljica Biblioteke, Barbara Delać, teoretičarka umjetnosti i spisateljica, vam preporučuje:

Barabara Delać-video

Kapiten vaterpolo reprezentacije Crne Gore i najbolji sportista Crne Gore u 2020. godini, Draško Brguljan, preporučuje vam svoje omiljene knjige iz djetinstva i poziva da redovno posjećujete Gradsku biblioteku i čitaonicu!

Draško Brguljan-video

Današnju čestitku završavamo preporukom koju vam šalje naša draga prijateljica, doktorka francuskog jezika i književnosti, pjesnikinja i kompozitorka, Isidora Milivojević!
Vidimo se u Biblioteci!

Isidora Milivojević-video