Ksenija Popović

Sinoć je u sali Kina Boka promovisana knjiga Uspavanka za Vuka Ničijeg autorke Ksenije Popović. Ksenija Popović je poznata po svom romanu "Dječak iz vode", koji je osvojio nagradu "Isidorinim stazama" za najbolji ženski roman. Po motivima ovog romana crnogorska rediteljka Marija Perović je snimila film Gledaj me. Uspavanka za Vuka Ničijeg je prema riječima autorke, roman o tri mlada života čije se sudbine prepliću u Domu za djecu bez roditeljskog staranja. Prema riječima kritičara, njen drugi roman bitno je drugačiji od prvog, ali uz očuvanje prepoznatljivosti. Autorka je sinoć iznijela i svoja iskustva iz obilazaka domova za djecu, koji, kako kaže, veoma govore o našem mentalitetu, iako je sama knjiga vanvremenska i nema odrednice za mjesta i gradove.