slobodnadalmacija.hr 1

JU Kulturni centar “Nikola Đurković“ organizuje predavanja prof. dr. sc. Ivice Puljka, hrvatskog fizičara, poznatog po učestvovanju u istraživanju i otkrivanju Higgsovog bozona sa naučnicima u Švajcarskom CERN-u, Evropskom vijeću za nuklearna istraživanja.
Predavanja će biti u srijedu 28. februara 2018. godine.

Prof. dr. sc. Ivica Puljak će svoje prvo predavanje na temu “Priča o svemiru i Higgsovom bozonu” održati u kotorskoj Gimnaziji u 10 sati i 30 minuta.

“Priča o svemiru” naziv je predavanja za učenike osmog i devetog razreda Osnovne škole ,,Njegoš” na Benovu, od 12 sati i 30 minuta.

U kotorskom kinu “Boka” dr Ivica Puljak će održati predavanje svim zainteresovanim građanima i pokušaćeda odgovori na tri pitanja koja smo sami sebi najčešće postavili u životu: “Što smo? Odakle smo? Gdje idemo?”.
Ovo predavanje će početi u 20 sati.