U organizaciji JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor/ Gradske biblioteke i čitaonice u četvrtak 20. decembra u Galeriji Kulturnog centra otvorena je izložba fotografija sa Nagradnog konkursa „Upoznaj tajni svijet bokeljskih ponti i napravi fotografiju!“ za mlade uzrasta od 12 do 16 godina.
Po ocjeni tročlanog žirija u sastavu: Krsto Vulović, student i pasionirani fotograf, Slavko Dabinović, bibliotekar u Pomorskom muzeju Crne Gore Kotor i Ksenija Stanković, istoričarka umjetnosti, proglašene su najbolje fotografije i uručene nagrade.
Ispred Gradske biblioteke prisutnima se obratila bibliotekarska savjetnica Jelena Vukasović, a izložbu je otvorila ispred JU Kulturni centar "Nikola Đurković" Ksenija Stanković.
Prvo mjesto osvojio je Nikola Kovač, učenik VII razreda Osnovne škole „Narodni heroj Savo Ilić“ sa fotografijom pod nazivom „Starac i more", drugo mjesto Milena Drašković, učenica IX razreda Osnovne škole „Ivo Visin“ sa Prčanja; treće mjesto dijele Milica Đukanović, učenica II razreda Gimnazije i Nemanja Nikolić, učenik VIII razreda Osnovne škole „Narodni heroj Savo Ilić“. Učenici Osnovne škole „Njegoš“ Zlata i Vojo Marković dobitnici su specijalnih nagrada.
„Kao jedan od najdramatičnijih subjekata u fotografiji se uvijek koristilo more. Ono je zastrašujuće u svojoj divljoj ljepoti, naizgled beskrajno i uvijek promjenjivo u zavisnosti od svjetlosti. Upravo ga to čini izazovnim motivom fotografisanja. Pobjednička fotografija u fokusu ima nemir mora i spokoj starca koji ledi sliku i zaustavlja moć talasa u odlučujućem momentu, dajući mu poštovanje u njegovoj veličanstvenosti" – obrazložila je Stanković.
Izložbu koju čini tridesetak fotografija naših mladih fotografa možete pogledati do kraja decembra mjeseca.

• 01_2
  • 04_2