Pergament

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana pismenosti 8. septembra, JU Kulturni centar "Nikola Đurković" Kotor u saradnji sa Kotorskim festivalom pozorišta za djecu organizuje predavanje i radionicu na temu medijske pismenosti. Predavanje pod nazivom "Od pergamenta do interneta" biće održano u petak, 7. septembra od 9-13h u Press sali Kulturnog centra Kotor.

Ove godine Međunarodni dan pismenosti obilježavamo sa akcentom na medijsku pismenost u želji da skrenemo pažnju na rizike koje mediji i netačne informacije mogu imati po djecu i mlade. S toga su nam predavači: Božena Jelušić, profesorica medijske pismenosti i koautorka nastavnog programa za medijsku pismenost, Olivera Nikolić, direktorica Instituta za javne medije Crne Gore, Gordana Ljubanović koordinatorka Uneskovog projekta za informacionu i medijsku pismenost i Marija Jevtić, profesorica književnosti i medijske pismenosti u kotorskoj gimnaziji.