6

Povodom 21. novembra , Dana opštine Kotor u sali Kina Boka, 18. novembra 2013. godine u 17 sati uručene su nagrade dobitnicima na literarnim konkursima Narodnooslobodilačka borba i Njegoš - pjesnik, mislilac, vladar, u organizaciji Udruženja boraca NOR-a i antifašista i JU Kulturni centar Nikola Đurković Kotor (Gradska biblioteka i čitaonica).

Na literarnom konkursu Njegoš - pjesnik, mislilac, vladar, učestvovali su učenici Gimnazije Kotor i ŠOSMO Vida Matjan, iz Kotora. Žiri u sastavu: g-đa Ruža Danilović, direktorica Pomorske biblioteke u Kotoru, prof. jezika i književnosti, Tatjana Dragutinović I prof. književnosti i jezika, Aleksandra Tomović dodijelio je treću nagradu, knjigu: Uzgrednik , Leonarda Da Vinčija učenici II razreda ŠOSMO Vida Matjan, Isidori Lakićević. Druga nagrada: Grbovi kotorskih i peraških plemićkih porodica Mirka Vukasovića pripala je učenici IV razreda Ekonomske škole, Majdi Božović. Na konkursu se istakao rad učenika II razreda Gimnazije Kotor, Balše Draškovića, koji je osvojio prvu nagradu: Istoriju umjetnosti autora Marije Karle Prete i Alfonsa de Đorđisa. Osim vrijednih knjiga, nagrađeni su dobili i novčane nagrade u iznosu od 120, 80 i 50 eura, za osvojeno I, II i III mjesto koje je obezbijedila Luka Kotor.

Na konkursu Narodnooslobodilačka borba, za učenike osnovnih škola, žiri u sastavu: g-đaVesna Vičević, predsjednica ogranka Matice crnogorske u Kotoru, profesorica jezika i književnosti, Tanja Dragutinović i Nikola Mršulja, predsjednik Udruženja boraca NOR-a i antifašista Kotor, zadovoljni su zbog velikog odaziva učenika. Dobitnici nagrada su: Anastasija Joksimović, za treće mjesto i Miloš Franović za drugo mjesto, učenici Osnovne škole Narodni heroj Savo Ilić, iz Dobrote. Prvo mjesto pripalo je Doris Kordić, učenici Osnovne škole Njegoš. Nagrađeni su dobili knjige Bukovac i Crna Gora, Anđe Kapičić i 30 eura, za treće mjesto, Biografski zapisi u tri knjige, Nika Martinovića i 50 eura, za drugo mjesto, i Crnogorska moderna, koju je priredio Branko Banjević i 80 eura, za osvojeno prvo mjesto.

Učenice Muzičke škole: Mija Risteljić, Milica Konatar i Jelena Jovović, interpretirale su odlomke iz djela Luča mikrokozmaPustinjak Cetinjski i djela Isidore Sekulić Njegošu knjiga duboke odanosti, uz muzičku pratnju učenica Ivanke Muhadinović – flauta, i Anje Radonji – gitara. Slajd šou sa motivima Kotora priredio je Aleksandar Kaluđerović, učenik III razreda Gimnazije.