ANJA LU 1 Small

U atrijumu kotorskog Kulturnog centra nedavno su, u saradnji sa KotorArt Don Brankovim danima muzike, održani koncerti pod nazivom LUKE UMJETNOSTI.

Luke umjetnosti su neizostavni dio programa KotorArt Don Brankovih dana muzike u kome mladi umjetnici oživljavaju kotorske pjace i pjacete, čime se stvara posebna atmosfera kotorskog Starog grada, a svakom učesniku i slušatelju pruža zadovoljstvo. Zbog NKT mjera mladi umjetnici su ove godine budili grad sa balkona starogradskih hotela i iovako praznom Kotoru, nadahnuli dušu.

Violinistkinja Anja Miljenović pokupila je simpatije publike između ostalog i spotom koji je rađen u produkciji DBDM, a sniman je na brdu Sveti Ivan, ispred crkve Gospe od zdravlja.

Na takmičenju VIENNA VIRTUOSO FESTIVAL LONDON, u kategroriji violina – uzrast 13 do 15 godina, Anja je, u konkurenciji 24 zemlje, osvojila drugo mjesto.
Uspijeh je veći ako se zna da je ova mlada umjetnice predstavljala ne samo svoj grad i državu, nego cijelu Evropu.

Anja je svoj koncert imala u atrijumu JU Kulturni centar “Nikola Đurković” Kotor 27. gvgusta 2020.g.
Završila je Osnovnu muzičku školi “Vida Matjan” u klasi profesorice Mileve Perišić.

Kao dugogodišnji partner KotorArta, JU Kulturni centar “Nikola Đurković” Kotor odlučio je da pruži priliku da mladi umjetnici završe ovogodišnju ljetnu umjetničku sezonu samostalnim koncertima.