DSCF5611 resize

U petak, 23. marta 2012. godine, učenici šestih razreda Osnovne škole "Narodni heroj Savo Ilić" iz Dobrote posjetili su Gradsku biblioteku. U skladu sa njihovim uzrastom, opisan im je način rada u biblioteci. Prilikom boravka u Čitaonici, učenici su upoznati sa značajem i sadržajem Zavičajne zbirke i načinom njenog obnavljanja. Najveću pažnju im je privukao kutak sa publikacijama namijenjenih njihovom uzrastu, poput romana o Hari Poteru, škotske književnice Džoan Ketlin Rouling, zatim knjige iz serijala o Adrijanu Molu, roman Galeb Džonatan LivingstonRičarda Baha i sl.