IMG 5408 Small

Tri odjeljenja sedmih razreda Osnovne škole "Narodni heroj Savo Ilić" iz Dobrote sa profesoricama Tatjanom Daković i Smiljanom Lazović posjetila su Gradsku biblioteku i čitaonicu Kotor 17. maja 2019. godine. Ivana Roganović, bibliotekarka i profesorica engleskog jezika i književnosti u želji da boravak učenika u Biblioteci bude zanimljiv i poseban, približila im je posao prevodioca i pokazala kolika je značajna njegova uloga u stvaranju knjige. Djeca su imala zadatak da prevedu pjesmu "Stopping by Woods on a Snowy Evening" Roberta Frosta (Stojim kraj šume u snježno veče, prevod Nebojše Krstića). Da bi ih ohrabrila i olakšala zadatak, pustila im je snimak autora koji recituje svoju pjesmu. Učenici su se podijelili u grupe i trudili se da što bolje prevedu pjesmu i postignu što bolju rimu. Zadatak je uspješno odrađen, a koliko je bila radna i vesela atmosfera najbolje pokazuju slike koje prate tekst.

• IMG_5404_Small
  • IMG_5408_Small