TRE SORELLE

"Povodom Svjetskog dana lutkarstva, JU Kulturni centar "Nikola Đurković" Kotor obavještava o svojim aktivnostima na pripremi lutkarske predstave "Tre sorelle," sa kojom će nastupiti na Festivalu lutkarstva i video-prezentacije "Lutvid fest" u Bjeljini, 11. aprila 2019. godine."

JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor nastupiće prvi put na trećem festivalu lutkarstva i video-prezentacije knjige "Lutvid festu,“ u organizaciji Narodne biblioteke "Filip Višnjić" u Bijeljini. Ovaj festival ima za cilj da popularizije lutkarstvo i knjigu, dramatizaciju književnog djela i multimedijalnu pismenost. Cijeli projekat se zasniva na takmičenju u izvođenju lutkarske predstave i video-prezentacije izabrane knjige u kategorijama osnovnih škola.
Kulturni centar Kotor će se predstaviti lutkarskom predstavom „Tre sorelle,“ koja oživljava jednu od najpoznatijih legendi sa područja Boke Kotorske. Dramatizacija ove legende je odabrana sa ciljem da široj publici predstavi temu iz kulturne istorije Boke, bokeški govor i običaje.
Predstavu izvode učenici osnovne škole,koji će tumačiti likove sestara sa Prčanja, njihovog brata i kapetana: Mare Jablan, Katja Kapetanović, Zlata Marković, Vojin Begović i Balša Punošević. Predstavu su osmislili i sa učenicima pripremaju profesorica književnosti, Aleksandra Tomović, urednica programa za mlade u Kulturnom centru i akademski glumac, Slaviša Grubiša, menadžer programskih aktivnosti u Kulturnom centru Kotor.