ivo vizin 12 18 690

U srijedu, 5. decembra u 20h u sali Kulturnog centra Nikola Đurković u Kotoru premijerno je izvedena predstava Ivo Vizin – kapetan od snova. Riječ je o predstavi koja je rađena u produkciji Gradskog pozorišta Podgorica, Kotorskog festivala pozorišta za djecu i Kulturnog centra Nikola Đurković, po tekstu Jelene Lele Milošević, a u režiji Zorana Rakočevića.
Tekst Ivo Vizin – Kapetan od snova je nagrađen na trećem po redu Konkursu za najbolji tekst za djecu i mlade u Crnoj Gori ASSITEJ-a Crna Gora, 2017. godine.
U predstavi igraju: Vule Marković, Jelena Simić, Sanja Popović, Pavle Popović, Goran Slavić, Miloš Pejović, Branka Femić i Pavle Ilić. Adaptaciju teksta potisuje Dragana Tripković, scenografiju Smiljka Šeparović, a dizajn plakata Srđan Dragović.
Ova uzbudljiva i potresna priča govori o turobnom odrastanju prvog Slovenu i najpoznatijg Bokelja koji je uspio da oplovi svijet. Djetinjstvo je najvažniji period svakog od nas i obilježava nas za cio život ali obilježja koja nam daje mogu biti i podsticaj da se vinemo u najviše visine ili hrabro zaplovimo svjetskim morima. Odluka da velike gubitke pretvorimo u amajlije koje nas čuvaju i donose nam sreću na putovanju koje se zove život maloljetni Ivo Vizin hrabro je donosio.
Vizinova vizija treba i mora da služi svima koji pogledaju predstavu kao nada da je moguće ostvariti svoje snove, samo ako u njih iskreno i snažno vjerujemo. Na tom putu od snova i želja ne smijemo zaboraviti na porodicu i prijatelje koji su nam uvijek najveća podrška.
U Kotoru je publika na nogama dugim aplauzom pozdravila ekipu predstave, a publiku u Podgorici očekuje premijera predstave 24. decembra u 20h u Sali KIC-a Budo Tomović.
Nadamo se da će ovaj pozorišni brod Iva Vizina oploviti vaš svijet.

ivo vizin 12 18 278