cvrcakmrav2 FINAL resize

Predstava CVRČAK I MRAV, rađena u koprodukciji JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor, JU Gradsko pozorište Podgorica, JU Herceg Fest i JU Grad teatar Budva biće premijerno odigrana u Kotoru, u ponedeljak 14. maja 2018.g u 19 sati.
Prema tekstu Milene Depolo, režiju potpisuje Branko Ilić.

Glume: Branka Femić – Šćekić, Katarina Krek, Goran Slavić i Branko Ilić.
Scenografija: Branko Ilić
Kostimografija: Tijana Todorović i asistentkinja Marta Garčević
Lektorka: Katarina Krek
Muzika: Who see
Koreografija: Marija Brajković
Aranžman za song „Koji sam ja kralj“ – Peđa Nedeljković
Dizajn plakata i programa: Aleksandra Jeftović
Tehnički direktor i dizajn svijetla: Nikola Krstić
Izrada scenografije: Dejan Radonjić, Bato Raičević, Mira Perišić
Tehničari: Vujović Radovan, Jovan Džudović

Predstava je namijenjena djeci koja su u današnje vrijeme zatrpana obavezama i ne stižu da se igraju, namjenjena je i starijoj djeci koja su na pragu odrastanja i počinju da se bune protiv svojih autoriteta.
Tačno je da je mnogo vremena prošlo od kada je Ezop ispričao svoju basnu. Međutim, danas je potrebno ispričati ovu priču iz nešto drugačijeg ugla. A oni koji se bave umjetnošću mogu da je ispričaju samo iz ugla umjetnika.
A čar pozorišta i umjetnosti uopšte je da svako dodje do svojih odgovora, bio on cvrčak ili mrav, riječi su Milene Depolo.

Reprizno izvođenje predstave biće u kotorskom Kulturnom centru u subotu, 26. maja 2018.g.