Image00003

U organizaciji Gradske biblioteke Kulturmog centra Nikola Đurković u petak 26. februara 2016. održana je četvrta od planiranih osam edukativno-kreativnih radionica objedinjenih naslovom Knjiga bez tajni - pravimo knjigu

Ovog petka Čitaonica je postala mjesto gdje su se polaznici radionice oprobali kao lektori. Ovo zanimanje, kroz kratko predavanje prilagođeno njihovom uzrastu, približila im je upravnica biblioteke Marija Starčević. Zadatak da isprave pogrešno otkucan tekst pjesme Branka Kockice Pusti pusti brigu, uzmi uzmi knjigu našim drugarima nije bio težak. Prvi zadatak je veoma brzo bio riješen, a djeca su pokazala zavidan nivo u poznavanju osnovnih pravopisnih pravila.

Bibliotekarka i prof. engleskog jezika Ivana Roganović je kroz interpretaciju dječije slikovnice na engleskom jeziku Where′s my baby / Julie Ashworth, John Clark,polaznicima radionice praktično približila posao prevodioca. Drugi zadatak - crtanje bebe čudovišta, uz zanimljiv razgovor na engleskom jeziku, takođe je uspješno urađen. Čitaonica Gradske biblioteke je i ovog petka bila mjesto druženja, zabave i učenja.

Radionicu je osmislila i vodila bibliotekarka Jelena Vukasović.

• Image00001
  • Image00002