Image00009

Gradska biblioteka i čitaonica u saradnji sa NVO Škola sporta Sport za sve obilježila je Međunarodni dan porodice u petak 15.05.2015. godine na Pjaci od kina. Učesnici manifestacije su se takmičili u različitim sportskim i edukativnim aktivnostima a pobjednici su dobili polugodišnju i godišnju članarinu u biblioteci. Cilj ovog druženja bilo je promovisanje zdravih stilova života, sportskih, edukativnih i kreativnih aktivnosti, kao i ukazivanje na činjenicu da zajedničko učešće djece i roditelja u raznim aktivnostima afirmiše pozitivne odnose u porodici.

Polaznici Škole sporta  Sport za sve su djeca uzrasta od 3 do 10 godina. U skladu sa tim, Biblioteka je osmislila intelektualne igrice u cilju podsticanja kreativnosti kod djece. Od ponuđenih riječi trebalo je sastaviti zadatu pjesmu i pročitati je. Pa smo tako recitovali Plavi čuperak, Djeca su ukras sveta, Nećemo se svađati, Kad sam ja bio veliki… U ovoj igri veliku podršku i pomoć djeci su pružili roditelji. U cilju podsticanja motoričkih i govornih sposobnosti, djeca su imala zadatak da preskačući vijaču izgovaraju stihove i  brzalice. Tako da su u ritmu izgovarali Ala je lep ovaj svet, En den dini, Eci peci pec…

Na kraju druženja razgovarali smo na temu odnosa roditelja i djece. Pitali smo djecu koliko ih roditelji podstiču; kako djeca, a kako roditelji prihvataju nagradu i kaznu; na koji način ih roditelji motivišu da budu uspješniji i da lakše podnose poraz. Ono što smo zajedno zaključili jeste da djeca bez podrške roditelja ne bi mogla biti uspješna u Školi sporta i osvajati nagrade na svim dosadašnjim tamičenjima. Na kraju druženja svi su imali priliku da se obrate roditeljima i trenericama. Djeca su, iskreno i ponosno, rekla roditeljima koliko ih vole i zahvalila što su roditelji uvijek uz njih.

Gradska biblioteka i čitaonica Kotor u aktivnostima i sadržajima namijenjenih djeci i mladima podstiče kreativnost, ljubav prema knjizi, pozitivnu energiju i zdrav takmičarski duh.

• Image00001
  • Image00002