12Učenici II 2 odjeljenja Osnovne škole Njegoš  sa Benova u okviru sekcije Knjiga je moj najbolji prijatelj  posjetili su Gradsku biblioteku u ponedjeljak, 3.11. 2014. godine. Učiteljica Tamara Radonjić i bibliotekarka Jelena Vukasović upoznale su ih sa karakteristikama knjige (autor, naslov, sadržaj), radom biblioteke i njenom djelatnošću. Druženje je uljepšano čitanjem Ćopićeve Ježeve kućice i recitovanjem pjesmica koje su mali drugari učili u školi. Cilj posjete je da se učenici upoznaju sa radom institucije kao što je biblioteka, ali i sa ljepotom i značajem pisane riječi.