• 1_2
  • 2
  • 3

Povodom obilježavanja Svjetskog dana dječije knjige Gradska biblioteka i čitaonica Kotor je ugostila najmlađe i njihove vaspitačice iz vrtića Osmijeh iz Kotora. Svjetski dan dječje knjige (ICBD – International Children's Book Day) obilježava se svake godine kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te podstaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Kristijana Andersena – 2. aprila. Djelo Hansa Kristijana Andersena u svjetskoj baštini bajki zauzima centralno mjesto.

Knjižničarka Nada Todorović i bibliotekarka Jasmina Bajo su najmlađe goste upoznale na kreativan i zabavan način sa bibliotekom,
 predstavljajući im  najpoznatije bajke Hansa Kristijana Andersena:  Mala sirena, Devojčica sa šibicama, Princeza na zrnu graška, Carevo novo odjelo, a oni su ukrasili Dječiji kutak Biblioteke svojim crtežima.

Vrlo je važno da detetu približite knjigu od ranog detinjstva. Najbolji način za to je čitanje knjiga. Čitanje deci u ranom uzrastu podstiče bliskost, razvija pamćenje i govor, rađa trajnu ljubav prema knjizi.

(Sonja Hartnet, australijska spisateljica i dobitnica nagrade Astrid Lindgren)