2

U četvrtak, 17. maja 2013. godine, učenici četvrtih razreda OŠ '' Narodni heroj Savo Ilić'' iz Dobrote sa učiteljicama Biljanom Borozan, Brankom Moškov i Arnelom Kujović posjetili su našu biblioteku. Posjeta je upriličena u okviru saradnje škole sa lokalnom zajednicom.

Bibliotekarke Jasmina Bajo i Jelena Vukasović su upoznale učenike sa istorijatom Gradske biblioteke i bibliotekarstvom u našem gradu uopšte, sadržajem zavičajne zbirke, načinom obnove fondova i budućim aktivnostima. Vašoj pažnji preporučujemo pjesmu Mašta, Anje Ivanović kojom je uljepšala naše druženje.

Mašta

Hajde mašto,

da polako i vješto,

uzletimo mi,