čitaonicaU sklopu ovogodišnjih aktivnosti Omladinskog kluba, a u saradnji sa sekcijom Mali/Mladi bibliotekari desetak učenika Osnovne škole "Veljko Drobnjaković" iz Risna posjetili su Gradsku biblioteku u Kotoru, u srijedu 17. aprila 2013. Prenosimo utiske njihove mentorke Nataše Dendić.

"Na veliko oduševljenje djece i ove godine smo organizovali ovu posjetu. U samoj biblioteci nas je dočekala bibliotekarka Ivana koja je djecu provela kroz ovu značajnu instituciju grada Kotora. Takođe im je pričala o istoriji biblioteke, o tome kako funkcionišu velike biblioteke kao i šta je potrebno da urade da bi postali članovi Gradske čitaone i biblioteke. Djeca su obišla sve prostorije i na kraju su pitala sve ono što ih je zanimalo vezano za knjigu i ovu ustanovu. "