Opštinsko takmičenje 1

JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor/Gradska biblioteka i čitaonica u utorak 21. marta na Svjetski dan poezije sa početkom u 12 sati u Kinu „Boka“ organizuju Opštinsko takmičenje u recitovanju za učenike osnovnih i srednjih škola. Takmičenje će se održati u tri kategorije: I i II kategorija za učenike osnovnih škola i III kategorija za učenike srednjih škola. Najuspješnijim recitatorima u svim kategorijama biće dodijeljene diplome i nagrade.

Žiri u sastavu: Tina Braić Ugrinić, prof. književnosti, glumac Slaviša Grubiša i prof. muzike Dušica Ćetković ocjenjivaće da li je izbor pjesme primjeren uzrastu recitatora, dikciju, prirodnost, izražajnost i sugestivnost recitovanja.