DSCF6121 resize

Kulturni centar Nikola Đurković - Gradska biblioteka i čitaonica je tokom 2012. godine organizovao nekoliko edukativnih, kreativnih radionica usmjerenih ka uspostavljanju čitalačkih navika kod djece i mladih. Radionice su organizovane s ciljem da se djeci na najljepši način otvore vrata biblioteke i predstavi svijet knjige.

U želji da našim drugarima predstavimo biblioteku kao mjesto gdje će rado provoditi vrijeme, u saradnji sa bibliotekom kotorske Gimnazije i bibliotekarkom Svetlanom Kikanović, u srijedu 5. decembra 2012. godine u čitaonici Gradske biblioteke smo organizovali edukativnu radionicu Srednjovjekovni Kotor.

Radionica je okupila osnovce škola Savo Ilić i Njegoš, gimnazijalce i poštovaoce kulturnog nasljeđa. Svoje bogato znanje o istoriji i kulturnom razvitku srednjovjekovnog Kotora prenjela nam je učenica III razreda Gimnazije Stefana Franović koja je u potpunosti osmislila radionicu i uz tehničku podršku Aleksandra Kaluđerovića, učenika II razreda Gimnazije priredila kviz znanja Koliko znate o svom gradu. Učenicima i njihovim profesorima Tatjani Dragutinović, Radošu Nedoviću i Miroslavu Kilibardi poseban muzički ugođaj priredila je flautistkinja Ksenija Barbić, učenica Srednje muzičke škole Vida Matijan.

Učesnicima kviza Gradska biblioteka podijelila je besplatne polugodišnje članske karte.

Do sljedeće zajedničke radionice pozdravljaju vas bibliotekarke Svetlana Kikanović i Jelena Vukasović.

• DSCF6121_resize
  • Image00001