• Image00002
  • Image00003

O radionici "Napravite kućicu za lutke", koja je u petak, 26. oktobra 2012. održana u Čitaonici Gradske biblioteke prenosimo impresije Sanje Čavor, novinarke Radio Kotora:

"Gradska biblioteka i čitaonica minulog vikenda otvorila je vrata najmlađima.

U „Dječjem kutku” mališani predškolskog uzrasta kao i učenici nižih razreda osnovnih škola učestvovali su u radionici pod nazivom „Napravite kućicu za lutke“. Radionicu je vodila bibliotekarka Jelena Vukasović. Ona je za Radio Kotor kazala da je prilikom sastavljanja kućice za lutke korišćen karton, te da je u radionici učestvovalo šestoro djece. „Koleginice i ja proveli smo lijepo vrijeme sa najmlađima iz našeg grada”, priča Vukasović i dodaje da je evidentan pad interesovanja za čitanje, kod djece posebno, te da je radionica organizovana upravo kako bi najmlađi doživjeli biblioteku kao sebi blizak prostor. „Svako dijete ovdje ima prostora za lični razvoj, u skladu sa sopstvenim sposobnostima, potrebama i interesovanjima”, rekla je Vukasović. „Ovdje se osjećam prijatno i dobro, redovno posjećujem biblioteku i ovo je drugi put da prisustvujem radionici”, iskrena je Mara Šćekić, učenica drugog razreda osnovne škole „Narodni heroj Savo Ilić” u Dobroti. „Lijepo mi je ovdje, sa svojim drugom Božidarom pravim šarenog tiranosaurusa, a pomaže nam i moja mama”, rekao nam je petogodišnji Miloš Perović. Njegova majka Nataša zaključuje da zaposleni u gradskoj biblioteci i čitaonici kreiraju sredinu koja angažuje različita dječja čula i sposobnosti."