s 1 1

JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor nastupio je prvi put na trećem festivalu lutkarstva i video-prezentacije knjige "Lutvid fest,“ u organizaciji Narodne biblioteke "Filip Višnjić" u Bijeljini. Ovaj festival ima za cilj da popularizije lutkarstvo i knjigu, dramatizaciju književnog djela i multimedijalnu pismenost. Cijeli projekat se zasniva na takmičenju u izvođenju lutkarske predstave i video-prezentacije izabrane knjige u kategorijama osnovnih škola.

Kulturni centar Kotor je nastupio sa lutkarskom predstavom „Tre sorelle,“ koja oživljava jednu od najpoznatijih legendi sa područja Boke Kotorske. Dramatizacija ove legende je odabrana sa ciljem da široj publici predstavi temu iz kulturne istorije Boke, bokeški govor i običaje.
Predstavu izvode učenici osnovne škole,koji tumače likove sestara sa Prčanja, njihovog brata i kapetana: Mare Jablan, Katja Kapetanović, Zlata Marković, Vojin Begović i Balša Punošević. Jana Ćatović je na festivalupredstavila plakat za predstavu, a video - prezentaciju knjige Balša Punošević, autor video prezentacije.
Katja Kapetanović, koja je tumačila lik Bjanke, dobila je nagradu za najbolju animaciju lutke.
Predstavu su osmislili i sa učenicima pripremali profesorica književnosti, Aleksandra Tomović, urednica programa za mlade u Kulturnom centru i akademski glumac, Slaviša Grubiša, menadžer programskih aktivnosti u Kulturnom centru Kotor.

• s-1_1
  • s-3_1