RECITACIJE page 001

JU Kulturnicentar„Nikola Đurković“ Kotor, Gradska biblioteka i čitaonica, povodom Svjetskog dana poezije, 21. marta sa početkom u 13 sati u Kinu „Boka“ organizuju Opštinsko takmičenje u recitovanju za osnovne i srednje škole.
Takmičenje će se odvijati u tri kategorije: I kategorija – učenici osnovnih škola od prvog do petog razreda, II kategorija – učenici osnovnih škola od šestog do devetog razreda i III kategorija – učenici srednjih škola.
Unesko je 1999. godine 21. mart proglasio za Svjetski dan poezije ističući da „svrha proglašenja Svjetskog dana poezije jeste doprinos promociji čitanja, pisanja, objavljivanja i učenja poezije u čitavom svijetu, kao i podsticanje nacionalnih, regionalnih i internacionalnih poetskih pokreta.“ Gradska biblioteka i čitaonica Kotor pridružuje se obilježavanju ovog značajnog datuma podstaknuti željom da se pruži mogućnost mladim sugrađanima da pokažu talenat prema lijepom kazivanju poezije, da njeguju ljubav prema poeziji i razvijaju na pravi način odnos prema umjetnosti i kulturi.