• KCNĐ-1
  • KCNĐ
  • kcnđ2

Povodom manifestacije „Dani Kotora u Novom Sadu“ koju 18, 19. i 20. maja organizuje Kulturni centar Novog Sada u saradnji sa kotorskim Kulturnim centrom "Nikola Đurković," direktor novosadskog Kulturnog centra Bojan Panaotović sa saradnicima priredio je prijem za Kotorane: direktorku KC „Nikola Đurković“ Mariju Bernard, sopranistkinju Tamaru Rađenović, profesorku iz Londona i korepetitorku Caroline Dowdle i Tanju Rabrenović, menadžerku i majku mlade crnogorske operske pevačice.
U toku dana je, takođe, upriličen prijem za ostale predstavnike kotorskog Kulturnog centra i učesnike manifestacije „Dani Kotora“: Dušana Davidovića, predsjednika Savjeta Kulturnog centra “Nikola Đurković” Kotor, Mariju Starčević, upravnicu kotorske Gradske biblioteke i čitaonice i autorku knjige “Dobrotske pjesmarice” profesoricu književnosti i bibliotekarku Aleksandru Tomović.
Tokom srdačnog razgovora, Panaotović je predstavio aktivnosti Grada Novog Sada povodom dviju značajnih evropskih titula koje je grad osvojio – Evropska prestonica kulture (2021) i Omladinska prestonica Evrope (2019). Potom je potpisan protokol o saradnji između ova dva Kulturna centra.