Plakat Arzamas 485x85cm resize

Promocija romana Arzamas autorke Ivane Dimić, dobitnice NIN-ove nagrade za 2016. godinu, biće održana u kotorskom kinu Boka u Starom gradu u utorak 18. jula, u 21 sat.

Organizator je JU Kulturni centar Nikola Đurković Kotor/ Gradska biblioteka i čitaonica.
Ivana Dimić, diplomirani dramaturg, autor je brojnih kratkih priča, drama, dramatizacija i TV scenarija. Prevodi sa engleskog i francuskog jezika i radi kao dramaturg u beogradskim pozorištima. Obavljala je funkcije pomoćnika ministra za kulturu, direktora drame Narodnog pozorišta i direktora Ateljea 212. Član je Srpskog književnog društva od 2001, a od 2005. ima status istaknutog umjetnika.

Objavila je knjige priča: Crna zelen, Mahorka, mastilo i muž, Uzimanje vremena, Ima li koga?, Popis imovine i 2016. godine roman Arzamas.

Izvedene drame: Pred ogledalom (Atelje 212, 1986), Pepeljuga (Malo pozorište „Duško Radović", 1989), Beli ugao (objavljena u časopisu Književnost 1998), Golje (Pozorište na Terazijama, 2001), Zmajovini pangalozi (Pozorište „Boško Buha", 2007).
Živi i radi u Beogradu.