Pozivnica 6

JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor / Gradska biblioteka i čitaonica organizuju predstavljanje književnog djela Borisa Jovanovića Kastela, crnogorskog i mediteranskog pjesnika čiji opus od preko dvadeset knjiga poezije i eseja, posvećen mediteranskoj sudbini i traganju za sopstvenim beskrajima, pokazuje da poezija nema granica. Po mišljenju naše i kritike iz regiona, Kastel nije samo crnogorski i mediteranski pjesnik nego neko koga možemo nazvati pjesnikom svih naroda Sredozemlja. Predrag Matvejević o Kastelovojsolarnoj poetici zabilježio je – Da sam prije imao u ruci Kastelove knjige, neke bi stranice moga Brevijara bile drukčije, bolje. Rado ga čitam već otprije i mislim – evo prvaka onih koji će poslije mene, bolje od mene, reći sve što treba o Jadranu i Mediteranu.
Veče Borisa Kastela čija poezija živi u antologijama mediteranske i evropske poezije na mnogim stranimjezicima, održaće se u atrijumu Kulturnog centrau utorak, 20. juna 2017. godine u 21 sat. Sa pjesnikom će razgovarati književni kritičar Vanja Kovačević. Stihove čita Andrea Marić.