20170606 133202

Kulturni centar Nikola Đurković / Gradska biblioteka i čitaonica Kotor je tokom 2016. godine implementirala projekat Digitalizacija zavičajne građe iz Programa zaštite i očuvanja kulturnih dobara za 2016. godinu Ministarstva kulture Crne Gore. Projekat Digitalizacija zavičajne građe predstavlja na svojevrstan način promociju zavičajne i kulturne baštine korišćenjem najsavremenije tehnologije i postupaka digitalizacije. Nabavkom tehničke opreme (skenera PLUSTEK A300 i štampača LASER JET Pro M127fn) početkom 2017. godine, ispunili smo osnovni preduslov za realizovanje najvažnijeg cilja ovog projekta: promocija zavičaja u svim svojim segmentima, kulturnim, turističkim, obrazovnim, informacionim i slično.

S obzirom na to da nemamo iskustva sa digitalizacijom, tražili smo stručno-savjetodavnu pomoć rukokovoditeljke odjeljenja za razvoj bibliotečke djelatnosti  Vjenceslave Ševaljević i Zorice Sjekloće, koordinatorke za digitalizaciju u Nacionalnoj biblioteci Đurđe Crnojević  koje su održale obuku u utorak, 6. jun 2017. godine u Gradskoj biblioteci i čitaonici Kotor.