DOBR

JU Kulturni centar Nikola Đurković / Gradska biblioteka i čitaonica Kotor 11. 04. 2017. godine donirala je 118 publikacija iz fonda multuplikata Specijanoj bolnici za psihijatriju Kotor povodom formiranja biblioteke u ovoj ustanovi. Publikacije je preuzela defektološkinja Milica Vukotić.

Podsjećamo da Zakon o bibliotečkoj djelatnosti Crne Gore propisuje da narodna biblioteka obavlja matičnu djelatnost na teritoriji svoje opštine, što podrazumijeva da ima dužnost da pomogne u formiranju i pružanju stručno-savjetodavne pomoći specijalnim bibliotekama na teritoriji opštine.