17634529 441800412830041 1926080340752178798 n

U petak 31. marta 2017. godine učenici prvih razreda, područnog odjeljenja Osnovne škole "Njegoš" u Škaljarima, održali su zajednički čas Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti i posvetili ga najpoznatijem piscu bajki i priča za djecu Hansu Kristijanu Andersenu. Ovaj čas, organizovan je u saradnji sa Gradskom bibliotekom i čitaonicom Kotor, a u cilju obilježavanja Svjetskog dana dječije knjige. Podsjećamo, kao datum obilježavanja izabran je 2. april, rođendan Hansa Kristijana Andersena.
Na samom početku časa, prvaci su se upoznali sa značenjem pojmova biblioteka i bibliotekar, značajem biblioteke, poslom bibliotekara i mogućnošću učlanjenja u Gradsku biblioteku. Učiteljica Snežana Perović je pripremila prezentaciju kojom je učenicima predstavila neke Andersenove bajke i upoznala ih sa činjenicom da su neki, njima dobro poznati crtani filmovi, nastali prema bajkama koje je on napisao. Za kraj, bibliotekarka Gradske biblioteke, Jelena Vukasović je učenicima pročitala bajku „Djevojčica sa šibicama“.