radionica

Gradska biblioteka i čitaonica Kotor u saradnji sa Školom sporta Sport za sve organizuje četiri kreativno edukativne radionice na temu Kreiranje karnevalske maske. Cilj ovih radionica jeste predstaviti djeci istorijat karnevalskih svečanosti u Kotoru, način na koji se spremaju maske, dočarati im karnevalski duh kroz druženje, pjesmu i zabavu i na kraju učestvovati u karnevalskoj povorci na dan Karnevala.
Na radionicama koje će se održavati u biblioteci djeca će pripremati materijal za masku, sjeći, lijepiti, sastavljati djelove za masku. Nakon toga, na radionicama u svojoj Školi sporta djeca će vježbati koreografiju sa kojom će nastupiti u karnevalskoj povorci.
Prva radionica će se održati 15. 02. 2016. u čitaonici Gradske biblioteke.