Kolektiv Gradske biblioteke i čitaonice Kotor je 10. 05. 2016. godine je posjetio XI međunarodni podgorički sajam knjiga i obrazovanja, čiji je slogan Crna Gora čita.

Bibliotečki fond smo obogatili najaktuelnijim naslovima domaće i svjetske književnosti. Takođe smo fond književnosti za djecu obnovili naslovima iz lektire i savremene književnosti za djecu i mlade.

Sajam je otvorio poznati italijanski pisac Klaudio  Magris. Publici su se predstavili i najznačajniji autori iz zemlje i okruženja: Petra Dimovski, Dragan Dragojlović, Robert Perišić, Marina Vujčić, Muharem Bazdulj, Vule Žurić, osnivači Njuz neta, Aleksandar Gatalica i drugi autori.

Važan dio  programa biće posvećen crnogorskim autorima, među kojima su i Brano Mandić, Obrad Nenezić, Aleksandar Gavranić, Ljubeta Labović…

• IMG_1403
  • IMG_1404