Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor / Gradska biblioteka i čitaonica ovim povodom u petak, 22. aprila sa početkom u 20.30 sati u Kinu „Boka“ organizuju predavanje: Šta nam znači veliki pisac u XXI vijeku: Ivo Andrić, nobelovac koji nas sve spaja. Predavač je prof. dr Aleksandar Jerkov.

Podsjećamo Svjetski dan knjige i autorskih prava obilježava se 23. aprila svake godine, proglašen je 1995. na Glavnoj skupštini Uneska, kao simbolični datum u svjetskoj književnosti jer su toga dana 1616. umrli Migel de Servantes, Vilijam Šekspir… Istog su datuma tokom godina rođeni ili umrli ugledni autori kao što su Moris Druon, Haldour Laksnes i Manuel Mehia Valjeho. Sama zamisao zasniva se na katalonskom običaju darivanja knjiga i ruža na dan Svetog Đorđa.

Obilježavajući Svjetski dan knjige i autorskih prava, Unesko poziva čitaoce, autore, prevodioce, izdavače, nastavnike, bibliotekare, javne institucije, neprofitne organizacije i privatni sektor da promovišu knjigu, čitanje i izdavaštvo, uz zaštitu autorskih prava.

Veselimo se vašem dolasku!