Knjiga

Kulturni centar Nikola Đurković / Gradska biblioteka i čitaonica Kotor organizuje kolaž od 8 edukativno-kreativnih radionica pod nazivom Knjiga bez tajni − pravimo knjigu! Radionice su namijenjene učenicima od 2. do 5. razreda osnovne škole a prva će biti održana u petak 5. februara 2015. godine u čitaonici Gradske biblioteke sa početkom u 17 sati.

Cilj radionica jeste upoznavanje učenika sa istorijom, strukturom i stvaranjem knjige kroz praktičan rad i uz kratka predavanja. Između ostalog polaznike radionice ćemo obučiti da koriste referalnu zbirku: rječnike, atlase, enciklopedije kao izvore informacija. Predviđeno je da se radionice održavaju svakog petka u 17 sati tokom februara i marta, a za 2. april Dan dječije knjige planirana je promocija knjige koju će polaznici radionica sami napraviti, te tako predstaviti i pokazati svoj kreativan rad i što su naučili.

Pozivamo djecu koja su zainteresovana za radionicu da dođu u petak, 5. februara 2015. godine  u 17 sati u Biblioteku.

Radionice će voditi bibliotekarka Jelena Vukasović.