Povodom obilježavanja 27. decembra

Svečana sala Nacionalne biblioteke Crne Gore „Đurđe Crnojević“ na Cetinju,

četvrtak 20. decembar u 12 časova

Dobro došli

Alka Batnagar (Alka Bhatnagar) je regionalna šefica za informacione resurse Stejt dipartmenta,  sa sjedištem u Beogradu. Nadzire rad 10 Informativnih centara (IRC) pri ambasadama u Albaniji, Azerbejdžanu, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Gruziji, Hrvatskoj, Jermeniji, Kosovu, Makedoniji i Srbiji, kao i 53 Američka ugla u tim zemljama.

Ima zvanje mastera bibliotečkih i informacionih nauka sa Univerziteta Roud Ajlend, mastera citologije i genetike sa Univerziteta u Bombaju i DBM (upravljanje bazama podataka) sa Datamatics instituta za menadžment u Bombaju.

U SAD je radila na Univerzitetu Masačusets u Louvelu kao bibliotekarka na Odsjeku za privredu i nauku, bila je glavna bibliotekarka Okružne biblioteke u Kamdenu, kao i specijalista za analize i trendove u Državnoj biblioteci u Nju Džerziju.