1626072821455 resize

Predstava “Kapital”, koju je prema tekstu Karla Marksa režirao Andraš Urban, biće izvedena 18. jula 2021. godine na Velikoj sceni JU Kulturni centar “Nikola Đurković” Kotor.
Početak je u 21h.

Riječ je o prvoj balkanskoj dramatizaciji „Kapitala“, jednog od najuticajnijih tekstova u istoriji čovječanstva i najvažnije djelo njemačkog ekonomiste i filozofa Karla Marksa.
U predstavi koju je Kraljevsko pozorište „Zetski dom“ realizovalo 2018. godine uz podršku EU programa Kreativna Evropa u okviru projekta Collective Plays.
Igraju Jelena Laban, Jelena Šestović, Stevan Vuković i Pavle Prelević.
Muzičari: Milivoje Pićurić, klavir, Jovan Bjelica, gitara, Blažo Tatar, bubnjevi i Vedran Zeković, bas gitara.

Prodaja ulaznica po cijeni od 5,00 eura biće na blagajni Kulturnog centra Kotor na dan igranja predstave (18. jula) od 19h do 21h.

Za đake, studente i penzionere ulaznica je 2,50 eura.