• Nova_slika
  • Nova_slika_1
  • Nova_slika_2

U nedjelju, 07. jula u multimedijalnoj sali Kulturnog centra “Nikola Đurković” Kotor, vd direktorica Marija Bernard je dočekala profesore i studente, polaznike radionica ovogodišnje Ljetne umjetničke škole “ArtQuake”.

Prisutne su pozdravile i ujedno otvorile ovogodišnju Ljetnu umjetničku školu Biljana Radovanović Brkanović, prorektorka i redovan profesor Fakulteta muzičke umjetnosti u Beogradu i Marija Bernard, vd direktorica Kulturnog centra Kotor. Takođe studentima su se obratili i profesori koji će voditi radionice.

Ovogodišnja Ljetnja umjetnička škola ArtQuake inspirisana je dragocjenim kulturnim naslijeđem grada Kotora, u kome su se vjekovima susretale i prožimale kulture Istoka i Zapada, oblikujući ga kao mjesto izuzetne ljepote, autohtonog i neponovljivog kulturnog i umjetničkog naslijeđa.

Poput umjetničke ekspedicije, Ljetnja škola će u ovom jedinstvenom rezervatu prirodnog i umjetničkog blaga pronalaziti i mapirati nove kreativne podsticaje. Koristeći savremeni umjetnički jezik, studenti će, kroz individualni i interdisciplinarni rad, moći da ispolje i svoj lični umjetnički senzibilitet i pretoče ga u savremeni koncept. Nasuprot razornim i rušilačkim silama zemljotresa, ovaj projekat nastoji da podstakne i afirmiše umjetničke i stvaralačke potrese. ArtQuake je, dakle, fenomen koji se događa unutar samog umjetničkog bića, potres unutrašnjih organa kao reakcija na spoljašnji nadražaj, tektonsko podrhtavanje tijela u trenutku kad se nađe pred prizorom nesvakidašnje ljepote.

Ljetnja umjetnička škola će trajati od 07. do 13. jula 2019.godine kada će na Pjaci od kina biti održana i prezentacija radova proisteklih iz radionica.