CAREVO NOVO ODIJELO plakat

Predstava Carevo novo odijelo rađene u koprodukciji Hercegnovskog pozorišta i Herceg festa, a u režiji Petra Pejakovića, igraće u Kotoru, na Velikoj sceni Kulturnog centra Nikola Đurković u utorak 11. decembra 2018. g. u 19 sati.

Prodaja ulaznica po cijeni od 3 eura biće na dan igranja predstave (11. decembra) od 10h do 12h i od 17h do 19h.

Koproducenti su predstavu najavili kao porodičnu, teatarsku priču za sve od 9 do 99 godina, a riječ je o „drugačijoj“ bajci koja dotiče ozbiljna pitanja svih vremena: vlast i zloupotrebe u vlasti, laž i istinu, manipulaciju, riječ je o storiji koja vlast sagledava kao zamku u koju lakoupadaju i oni koji je nose i oni koji je “trpe”.
Osim reditelja, Petra Pejakovića koji je jedan od najznačajnijih pozorišnih stvaralaca u našoj zemlji, svi autori su iz Herceg Novog: dramaturg Đorđe Stanojlović, scenograf Vojislav Kilibarda, kostimograf Jelena Vasiljević, producentkinja Milina Kovačević, uz glumce koji su bez malo hercegnovska muška reprezentacija profesionalaca afirmisanih na crnogorskoj pozorišnoj sceni: Dejan Đonović, Goran Slavić, Miloš Pejović i Vladimir Milošević.