posjeta 32

U sklopu aktivnosti Omladinskog kluba kao i sekcije Mali bibliotekari, desetoro učenika Osnovne škole Veljko Drobnjaković u Risnu je sa nastavnicom Natašom Dendić 9. maja posjetilo Gradsku biblioteku i čitaonicu u Kotoru. Bibliotekarka Ivana Roganović je djeci ispričala sve ono što ih je interesovalo, a nisu imali prilike do tada da saznaju i vide - od toga kako funkcioniše velika biblioteka, preko kartona knjige, džepa korisnika, inventarnog broja i slično. Upoznati su i sa istorijom biblioteke i istorijom bibliotekarstva u Crnoj Gori uopšte.