IMG 0b00b4a8f34a5ebbf55150ecf0d0cd9b V resize

Kulturni centar Novog Sada u saradnji sa Kulturnim centrom "Nikola Đurković" iz Kotora organizuje Dane Kotora u Novom Sadu, 18, 19. i 20. maja 2018. godine.

Ova manifestacija će početi koncertom soprana Tamare Rađenović u petak, 18. maja u Svečanoj sali Gradske kuće u 21 sat.

Drugi dan manifestacije obilježiće promocija knjige "Dobrotske pjesmarice" autorke profesorke književnosti i bibliotekarke Gradske biblioteke i čitaonice Kotor, Aleksandre Tomović, u subotu 19. maja u 20 sati na "Tribini mladih" Kulturnog centra Novog Sada. Na promociji će govoriti dr Nevena Varnica, docentkinja na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i autorka.

Treći dan manifestacije, nedjelja 20. maj rezervisan je za otvaranje izložbe "Pola milenijuma Kotorskog karnevala" u 20 sati na "Tribini mladih" Kulturnog centra Novog Sada. Govore: Dušan Davidović, predsjednik Savjeta Kulturnog centra "Nikola Đurković" Kotor, Marija Starčević, rukovoditeljka Gradske biblioteke i čitaonice Kotor. Izložbu otvara Marija Bernard, direktorka Kulturnog centra "Nikola Đurković" Kotor.

• IMG-0b00b4a8f34a5ebbf55150ecf0d0cd9b-V_resize
  • flajer_A5_Page_1_resize