PLAKAT ZA APRIL 2018 resize

U aprilu slobodno vrijeme možete provesti u kinu, galeriji, bilblioteci ili možda u pozorištu, jer JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ ponovo priprema bogat i raznovrstan program.
Početkom mjeseca Gradska biblioteka i čitaonica obilježiće Svjetski dan dječije knjige, promocijom ekološkog romana za djecu ČUDESNI SVIJET PUHA ĐORĐAi edukativnom radionicom PRIRODA, DJECA, MAŠTA – UČIMO UZ PUHA ĐORĐA autora Žarka Vučinića, koja će se u kinu “Boka” održati 04. aprila od 11 sati.

Za one koji vole šah, na Pjaci od kina održaće se simultanka velemajstora Božidara Bonje Ivanovića,17. aprila u 17 sati, a dva sata kasnije Ivanović će u kinu “Boka” promovisati svoju knjigu “Igrati svoj život”.
Povodom Svjetskog dana knjige, manifestacija NOĆ KNJIGE počeće u Gradskoj biblioteci i čitaonici 23. aprila u 18 sati.
Filmske projekcije u kinu „Boka“ su svakodnevne, a ovoga puta izdvajamo filmove U čast Nebojše Glogovca- UBISTVO S PREDUMIŠLJAJEM i USTAV REPUBLIKE HRVATSKE (10. i 11. aprila 2018.g. od 20 sati.) i za najmlađe animirane filmove ŽABAC KREKA, PČELICA MAJA i CORALINA.
U Gradskoj galeriji u Starom gradu 05. i 19. aprila je otvaranje izložbi akademskih slikara DANIJELE DARMANOVIĆ i BOJANA SAVIĆA.
U saradnji sa Prirodnjačkim muzejomiz Podgorice organizovaćemo izložbu vodenog svijeta Crne Gore pod nazivom VODENA ČAROLIJA. Ova izložba će u galeriji Kulturnog centra trajati od 20. aprila do 18. maja .
Na velikoj sceni Kulturnog centra gostujepet predstava. Pozorišni repertoar počinje predstavama za najmlađe i to USKRŠNJE PUSTOLOVINE DAŠE I MAŠE (10. april 2018.g.), rađena u produkciji Kulturnog centra Kotor i KO TO TAMO PRLJA za djecu kotorskog vrtića „Radost“(12.04.2018.g). U predstavi igraju Marija Đurić i Slaviša Grubiša, a režiju potpisuje Boško Đorđrević.
Nova predstava HOTEL PROMAJA kotorske eksperimentalne scene Teatar 303 zasmijaće Vas u srijedu 18. aprila od 20 sati.
Dva dana kasnije, 20. aprila gostuje ŽENIDBA, rađena prema tekstu: N.V. Gogolja, a u režiji Egona Savina. Predstava je koprodukcija Crnogorskog narodnog pozorišta i Kraljevskog pozorišta Zetski dom.
Pozorišni segment završava se lutkarskom predstavom za djecu -CRVENKAPA (26.04.2018.g.),
Za ljubitelje muzike pripremamoKABARE uz operskog pjevača Dragoljuba Bajića, soliste Narodnog pozorišta iz Beograda ( 09. april 2018.g.), Veče tanga i filmske muzike THE GENS STRING KVARTETA u Muzičkoj sali Kulturnog centra (13. aprila 2018.g.) i koncert grupe ELEMENTAL, na Pjaci od muzeja 28. aprila od 21 sat i 30 minuta.
Domaćini smo šestog FLUID DESIGN FORUMA, tako da će predavanja, panel diskusije, radionice i izložbe, koje tokom trajanja festivala okupljaju poznate dizajnere, umjetnike i profesionalce iz različitih oblasti, kao i brojne studente iz regiona- učesnike radionica, biti u našim prostorijama od 22. do 25. aprila.
Kotorski Kulturni centar „Nikola Đurković“ je omiljeno odredište ljubitelja umjetnosti i onih koji žele da uživaju u opuštajućoj atmosferi operskog pjevanja, muzike iz filmova, dobre predstave ili lokalnog humora.Čitanje budi osjećaj ličnog zadovoljstva, a slike govore da su emocije suština čovjeka. A mi smo tu da probudimo umjetnost u Vama...