karneval 2

Kotorske zimske karnevalske fešte održaće se u periodu od 02. do 11. februara 2018. godine.
Dječiji maskenbal na programu je 09. februara 2018. godine u PC „Vukšić“,  a dan kasnije (10. februara ) je veliki maskenbal.
Tradicionalni zimski karneval koji ove godine slavi jubilej - 500 godina postojanja od izuzetnog je značaja za Kotor i Crnu Goru. U mnoštvu karnevalskih grupa i maski iz Kotora, Crne Gore i regiona, brojni posjetioci mogu vidjeti i uživati u koloritu originalnih kostima, ritma i mediteranskog duha domicilnog stanovništva.

Organizator je JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ , suorganizator je Turistička organizacija Kotor, a pokrovitelj Opština Kotor.

Detaljan program biće prezentovan uskoro.