Nadja Stuttgart

Kulturni centar Nikola Đurković je tokom 2017. godine implementirao projekat Gitarom kroz svijet koji je sufinansiralo Ministarstvo kulture Crne Gore po Odluci o sufinansiranju programa i projekata od značaja za ostavrivanje javnog interesa u oblasti kulturno – umjetničkog stavarlaštva (muzička i muzičko-scenska djelatnost) u 2017. godini. Aktivnosti ovog projekta podrazumijevale su sufinansiranje učešća naše talentovane sugrađanke, muzičarke Nađe Janoković na sljedećim međunarodnim seminarima, školama gitare i koncertu u Štutgartu:

- Pećki internacionalni gitarski festival 2017, koji se održao 29. 06 – 2. 07. 2017. godine u Peći na Kosovu. Predavači su bili: Judicaël Perroy (Francuska), Stefan Schmidt (Njemačka), Ehat Musa(Francuska);

- Međunarodna ljetna glazbena škola Pučišća, koja se održala 11– 21.08. 2017. godine na Braču. Predavač je bio prof. Anders Miolin.

- Koncert u Štutgartu, 25. novembra 2017. godine, u organizaciji prof. Stefana Schmidta i Johannesa Monnoa, profesora na Muzičkoj akademiji u Štutgartu (Staatliche Hochschule für Musik und Tanz Stuttgart).

Cilj projekta je da podržimo našu talentovanu sugrađanku u razvoju i napredovanju njene buduće karijere kao profesionalne muzičarke.

• Nadja_Stuttgart
  • Nadja_i_profesor_U_Peći