Bibliotekarke Gradske biblioteke i čitaonice Kotor su učestvovale u sređivanju biblioteke Hrvatskog građanskog društva Crne Gore podružnica Kotor, koja broji preko 10 000 publikacija.
Ova biblioteka sadrži veoma značajnu građu koja se tiče kulturne baštine Boke, kao i Hrvatske.
Zakon o bibliotečkoj djelatnosti Crne Gore propisuje da narodna biblioteka obavlja matičnu djelatnost na teritoriji svoje opštine, što podrazumijeva da ima dužnost da pomogne u formiranju i pružanju stručno-savjetodavne pomoći specijalnim bibliotekama na teritoriji opštine. Stoga smo veoma rado pomogli sređivanju specijalne biblioteke Hrvatskog građanskog društva Kotor.

• 20170518_114445
  • 20170518_114508