20170508 153241 1

Zaposleni iz Kulturnog centra ''Nikola Đurković'' i Gradske biblioteke i čitaonice Kotor su 08. 05. 2017. godine posjetile XII Međunarodni sajam knjiga u Podgorici na kome je zemlja gost bila Rumunija, a svoja izdanja crnogorskoj čitalačkoj publici predstavilo je više od stotinu izlagača.
Na Sajmu je značajan dio programa bio posvećen i obrazovanju, pa su tako svim budućim srednjoškolcima bili predstavljeni programi nekoliko crnogorskih srednjih škola, organizovane su i radionice.
Bibliotečki fond smo obogatili sa sedamdesetak najaktuelnijh naslova, kao što su novi naslovi domaćih i regionalnih autora: Ivane Dimić, Zuvdije Hodžića, Balše Brković, Aleksandra Bečanovića, Dragana Velikića, Dušana Miklja, Vladimira Bajca, Vuleta Žurića, Srđana Dragojevića, Muharema Bazdulja. Zatim, tu su i naslovi Klaudio Margisa, Frederika Begbedea, Mišela Uelbeka, Čarsla Bukovskog, Džona Fantea, Irvina Jaloma, Donata Karizija, Salmana Ruždija, Milana Kundere, Tomasa Bernharda, Marija Vargasa Ljose, Harukija Murakamija....
Publici su se predstavili i najznačajniji autori iz zemlje i okruženja: Ivana Dimić, Damir Karakaš, Lena Ruth Stefanović, Vladimir Tabašević, Nataša Nelević, Gojko Božović, Rajko Grlić, Ante Tomić, Ilija Đurović, Slađana Kavarić, Balša Brković, Srđan V. Tešin, Jelica Greganović, Mirjana Bobić Mojsilović, Ljubica Arsić, Ivana Kuzmanović, Marko Tomaš, Aleksandar Bečanović.

• 20170508_152401_1
  • 20170508_153241_1