• Image00001
  • Image00002

U Nacionalnoj biblioteci Crne Gore Đurđe Crnojević u ponedjeljak, 20. aprila održana je radionica Informaciona i medijska pismenost u biblioteci i školi. Polaznica radionice iz Gradske biblioteke i čitaonice Kotor bila je Aleksandra Tomović.
Radionica je dio projekta UNESCO Participacija 2014/2015Informaciona i medijska pismenost (IMP) – Strategija i edukacija koji tokom ove godine realizuje Nacionalna biblioteka, u saradnji sa ministarstvima kulture i informacionog društva, Zavodom za školstvo i NVO Biblioteka Plus.
Voditelj radionice bila je prof. dr Gordana Stokić Simončić, šef Katedre za bibliotekarstvo i informatiku Filološkog fakulteta u Beogradu, a polaznici – odabrani bibliotekari gradskih i školskih biblioteka iz devet crnogorskih gradova.
Učesnici su dobili odabranu literaturu i priliku da se upoznaju sa konceptom i važnošću IMP u savremenom svijetu i ekonomiji znanja, uz obavezu da do kraja godine istovjetne radionice održe u svojim sredinama, za kolege i korisnike biblioteka.